mobil menu
ara   ara   yetkili adres
bosch enjektör memesi
delphi enjektör memesi
denso enjektör memesi
fischeer enjektör memesi
seven enjektör memesi
stanadyne enjektör memesi
yanmar enjektör memesi
zexel enjektör memesi
doowon enjektör memesi
zy enjektör memesi
< enjektormemesi.com >
Anasayfa » Enjektör Memesi Nedir?

Enjektör Memesi Nedir?

Enjektör memesi fiyatlarını öğrenin,(0332) 236 97 15 enjektör memesi nedir

Enjektör Memesi yakıt sisteminin en önemli ve en pahalı parçalarından biridir. Aynı zamanda içten yanmalı motorlarda bakımı en sık yapılması gereken malzemeler arasında yer alır. Bakım süreçlerinin uzun tutulduğu takdirde yüksek faturalar çıkaracak sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. Bunun için dizel araçlarda 25.000 km sınırı bakım için ideal zamandır.

Enjektör memesinin görevi

Enjektör memesinin görevi motorda yanma odalarına yakıtı püskürtmektir. Bu püskürtme işlemi yaklaşık dakika 1000 kere Enjektör memesinin hareketi ile oluşur. Basınç, Enjektör Memesinin yapısı ve yakıt kalitesi püskürtme işlemini etkileyen faktörlerdendir. Basıncın değişkenliği sistemde çalışan yakıt pompasının çalışma değerleri ile doğru orantılı olup, yakıtın kalitesi ise tamamen araç sahibinin kontrolündedir. Yeni araçlarda üretici firmaların yakıt markası tavsiye etmelerindeki sebep budur.

Enjektör memesi ne işe yarar?

Enjektör Memesinin yapısında değişkenlik gösteren faktörler ise Enjektör Memesinin püskürtme kısmındaki haznenin geometrik yapısı, mikro deliklerin adedi, değişkenliği, açısal farklılıkları, yerleri ve çaplarıdır. Bu sebeple püskürtülen yakıt miktarı, püskürtülen yakıtın dağılma şekli ile kontrol edilmiş olur.

enjektör fiyatı önemliAradığınız enjektör memesi fiyatının kesin bilgisini öğrenmek için LÜTFEN enjektör kodu bilgisini öğreniniz.

Enjektör memesi nedir?

Yakıt enjektörü memesi olarak da bilinen bir enjektör memesi, içten yanmalı motorlardaki yakıt enjeksiyon sisteminin bir bileşenidir. Ana işlevi, yakıtı atomize etmek ve motorun yanma odasına iletmektir.

Enjektör memesi tipik olarak motora basınçlı yakıt iletmekten sorumlu olan yakıt enjektörünün ucunda bulunur. Yakıtın püskürtüldüğü veya ince bir buğu veya püskürtme düzeninde enjekte edildiği küçük bir açıklıktan veya çok sayıda açıklıktan oluşur. Memenin tasarımı ve oluşturduğu püskürtme modeli, verimli yanma ve optimum motor performansı sağlamada çok önemli bir rol oynar.

Enjektör memesi, yakıt pompasından veya yakıt rayından yüksek basınç altında yakıt alarak çalışır. Yakıt enjektörü elektronik olarak etkinleştirildiğinde, basınçlı yakıtın memenin küçük açıklıklarından akmasına izin veren bir valf açar. Yakıt, yanma odasına gelen havayla karışan ince atomize bir sprey oluşturarak yüksek hızda bu açıklıklardan geçmeye zorlanır.

Enjektör memesinin hassas tasarımı ve özellikleri, istenen yakıt püskürtme modelini, yakıt dağıtımını ve atomizasyonu elde etmek için önemlidir. Meme açıklıklarının boyutu ve şekli, yakıt basıncı ve enjeksiyon zamanlaması gibi faktörler, yakıt-hava karışımını ve yanma sürecini etkileyebilir.

Zamanla enjektör memeleri tıkanabilir veya aşınarak performanslarını etkileyebilir. Tıkanma, yakıt katkı maddelerinden kaynaklanan kir, kalıntı veya birikintiler nedeniyle oluşabilir. Aşınmış veya hasar görmüş nozüller, eşit olmayan yakıt dağılımına, zayıf yanmaya, düşük motor gücüne, artan emisyonlara ve olası motor teklemelerine neden olabilir.

Uygun yakıt dağıtımını ve motor performansını sağlamak için enjektör memelerinin düzenli bakımı ve temizliği gereklidir. Ciddi meme hasarı veya arızası durumlarında, değiştirme gerekebilir.

Enjektör memeleri, benzinli motorlar, dizel motorlar ve direkt enjeksiyonlu motorlar dahil olmak üzere çeşitli motor türlerinde kullanılmaktadır. Memenin tasarımı ve özellikleri, özel motor uygulamasına ve kullanılan yakıt enjeksiyon sistemine bağlı olarak değişebilir.

** İçerik 2480 defa incelenmiştir.
enjektör memesi fiyatları

EnjektorMemesi.com bir SİSMAK OTOMOTİV markasıdır. Sismak Otomotiv olarak kendi araçlarımız ile yurt içinde geniş bir dağıtım ağına sahibiz. Bunun yanında SDS markamız ile yurt dışına da ürünlerimizin ihracatını yapmaktayız.
* Aradığınız tüm marka ve model araçlarınız için enjektör yedek parçaları için doğru yerdesiniz.

İletişim bilgileri
yetkili servis numarası 0 332 236 97 15
yetkili mail bilgi@enjektormemesi.com
servis saatleri Pazrt - Cumrt : 08.00 - 18.00
yetkili servis adresi Fevzi Çakmak Mh.

BÜSAN OSB 5.Sk No:29
Karatay/Konya/Türkiye

2023 Sismak Otomotiv© Gizlilik politikasıEnjektör Memesi FiyatlarıSitemapGoogle xhtml css alexa    Web Tasarım | SEO
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry